Fartuch medyczny - jaki wybrać?

Jeśli szukamy odpowiedniego fartucha ochronnego, musimy zwrócić uwagę na kilka jego właściwości i charakterystykę, od których zależy przeznaczenie fartucha.

Fartuchy chirurgiczne - sklep

Fartuchy jednorazowe flizelinowe - medyczna odzież ochronna

Fartuchy flizelinowe jednorazowe to fartuchy wykonane z lekkiej włókniny polipropylenowej - w naszej ofercie znajdziesz między innymi taki o gramaturze 20 g/m2 z mankietami wykonanymi z bawełny. Tego typu fartuch zapewnia nam podstawową ochronę, dlatego będzie odpowiedni dla personelu medycznego, a także dla osób odwiedzających chorych w szpitalu. Może być także odzieżą ochronną dla samych pacjentów poruszających się po szpitalu. Lekka flizelina, z której wykonane są fartuchy jednorazowe, może mieć kolor biały, zielony lub niebieski i jest lekko prześwitująca. Nie jest to materiał o pełnej barierowości, dlatego nie zapewnia nam całkowitej ochrony, jednak jest wystarczający jako odzież ochronna. Jednorazowy fartuch ochronny może przydać się także lekarzowi podczas wykonywania krótkiego zabiegu z udziałem małej ilości płynów - trzeba jednak pamiętać, że taki fartuch nie jest całkiem wodoodporny, dlatego nie nada się w przypadku dłuższych, poważniejszych operacji, można jednak wzmocnić jego wodoodporność, dodając warstwę laminatu do włókniny polipropylenowej. Jednorazowy fartuch ochronny to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, jest bowiem dosyć tani i prawidłowo spełnia swoją funkcję. Fartuchy flizelinowe przepuszczają powietrze, dlatego pozostają komfortowe nawet przez wiele godzin. Mankiety z bezpyłowego materiału, którymi zakończony jest fartuch, będą odpowiednie podczas zabiegów, ponieważ zabezpieczą stół operacyjny przed przedostaniem się ciała obcego. W naszej ofercie znajdziesz fartuchy flizelinowe w kolorze zielonym, wykonane zgodnie ze standardami medycznymi, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Fartuchy z włókniny SMS - pełnobarierowa ochrona i komfort

Alternatywą dla lekkich fartuchów flizelinowych są fartuchy wykonane z włókniny SMS, która jest nieco cięższa i mniej prześwitująca. Tego typu odzież jest odpowiednia dla pacjentów, personelu, a także lekarzy. Barierowość fartuchów SMS zapewnia lekarzom ochronę nawet podczas zabiegów z dużą ilością płynów, a ewentualne dodatkowe wzmocnienie z przodu i na rękawach to gwarancja dodatkowej ochrony i nieprzemakalności. Fartuchy te są lekkie i pozwalają na swobodę ruchów, zwiększają higienę oraz są bardziej komfortowe od fartuchów flizelinowych. Mocniejsza od flizeliny włóknina SMS zapewnia miękkość materiału i zwiększa ochronę przed przetarciami. Fartuchy z włókniny SMS są jednak droższe od fartuchów z flizeliny. Wybór odzieży ochronnej zależy więc głównie tego, do czego chcemy ją wykorzystać. Osobie odwiedzającej kogoś w szpitalu wystarczy jednorazowy fartuch flizelinowy, natomiast jeśli potrzebujemy fartucha do wykonania zabiegu z dużą ilością płynów, lepszy będzie ten z włókniny SMS. Personel medyczny może postawić na dowolny fartuch ochronny, jednak warto pamiętać, że te wykonane z włókniny SMS są bardziej komfortowe, dlatego mogą okazać się wygodniejsze w przypadku noszenia ich przez wiele godzin dziennie. Oba materiały przepuszczają powietrze i nie ograniczają ruchów.
Sprawdź całą ofertę
Informacje kontaktowe
Nasz adres
Stefana Żeromskiego 9 60-544 Poznań
Napisz do nas!